Димитър Бербатов и легендата Луиш Фиго претвориха благотворителния мач между отборите си в прекрасен футболен празник тази вечер на Националния стадион “Васил Левски.“ Отборите “All Stars“ и “United Stars“ завършиха при резултат 3:3 пред 35 000 зрители.

18119236_10154574656413526_8767544682547713924_n

снимка: “Фейсбук“

Още преди мача Бербо показа на хилядите си фенове каква е атмосферата минути преди последното броене от зрителите, които дадоха начало на срещата.  В личната си страница в социалната мрежа “Фейсбук“, той публикува видео от емоциите в автобуса и в съблекалнята на своя отбор, а деца от фондацията на българина направиха специално музикално шоу.

19206321_1369788516423006_1840262153_n

снимка: Читател на informo

Срещата започна повече от динамично с три бързи гола. Още в 4-та минута Давид Трезеге отбеляза зрелищно попадение от малък ъгъл след чудесен пас на Луиш Фиго. В 9-ата резултатът бе изравнен. След центриране на Райън Гигс, Бербатов “укроти“ кълбото с глава за Роби Кийн, а в опит да отблъсне опасността, Карлос Марчена отбеляза автогол. Близо две минути по-късно пък изигралият във високо темпо целия мач Мичел Салгадо подаде ювелирно към Трезеге, който отбеляза второ попадение в мача.

19190769_1369788556423002_992021574_n

Снимка: Читател на informo

В края на полувремето познатата за всички фенове на “Тотнъм“ комбинация между Бербатов и Роби Кийн, спомогна за гол на ирландеца. На полувремето децата, които са се отличили от фондацията на Бербатов бяха наградени. В началото на второто полувреме в игра влезе Стилиян Петров, което бе приветствано от емоционални и бурни скандирания и ръкопляскания.

19142085_1369787599756431_1719501533_n

В 54-ата минута Шимао Саброса върна аванс за “All Stars“, след като се изправи срещу легендарният вратар Дейвид Джеймс,и го прехвърли с техничен удар. Роби Кийн отбеляза за окончателния резултат – 3:3. Той се възползва от перфектен пас отляво на Мартин Петров и без трудности засече в опразнената врата. До края на срещата взеха участие  и много от талантливите български футболисти, които Бербатов бе събрал в своя отбор.