Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от категорията АТП 500 в Пекин, след трудна победа над босненеца Дамир Джумхур с 6:1, 3:6, 6:3. Почти два часа бяха нужни на българина, за да надвие 40-ия в света.

Димитров започна много уверено, но после допусна спад, което вдъхна увереност на Джумхур.
Най-добрият ни тенисист допусна цели 9 двойни грешки в мача, а освен това не беше стабилен на сервис. Едва 60% беше първият му сервис, което позволи на съперника му да играе уверено в разиграванията.
Това е втора победа от два мача за българина срещу този съперник, след като през 2016 г. го победи и в осминафиналите в Делрей бийч отново в три сета.

Димитров спечели труднои първия гейм в мача, а при втория пропусна три брейкбола. Българинът все пак постигна пробив в четвъртия гейм, който затвърди при собствен сервис. Веднага след това Гришо отново проби Джумхур и спечели сета при първия си сетбол.

BEIJING, CHINA - OCTOBER 11:  General view of play during the Womens Final with Garbine Muguruza against Timea Bacsinszky of Switzerland on day 9 of the 2015 China Open at the China National Tennis Centre on October 11, 2015 in Beijing, China.  (Photo by Chris Hyde/Getty Images)

Втората част на мача беше изключително равностойна. Всеки от двамата тенисисти взимаше собствения си сервис гейм. Дамир Джумхур беше близо до пробив в шестия гейм, но Гришо спаси брейкбола в полза на съперника. Босненецът обаче се възползва от двете си възможности за пробив в осмия гейм и при втората осъществи брейк за 5:3. Той затвърди пробива при собственото си подаване и това му позволи да изравни резултата.

Финалната част на мача по подобие на втората също беше равностойна. Двамата тенисисти печелеха своите подавания, въпреки че още в първия гейм Гришо спаси три брейкбола. В петия също отрази две възможности за пробив на Джумхур. Решителният момент в срещата се оказа осмият гейм на третия сет. Григор Димитров направи пробив, а след това при свое подаване затвори мача.

Във втория кръг той ще се изправи срещу много тежък съперник. Това е Хуан-Мартин Дел Потро, който победи Пабло Куевас със 7:6, 6:4. Аржентинецът има 5 победи от 6 мача срещу Григор, но последната им среща завърши с успех за българина с 6:3, 7:5 на 1/8-финалите в Синсинати тази година. В Синсинати Димитров спечели последната си към момента ттила, която бе и първа за него от категорията “Мастърс”.