Григор Димитров се класира за третия кръг на тенис турнира в Пекин, след като постигна победа със 7:6, 7:5 над Хуан Мартин дел Потро.

Хуан Мартин дел Потро

Българинът започна много трудно и двата сета, но впоследствие успя да спечели. Това беше втори успех от седем мача на Григор срещу аржентинеца. На четвъртфиналите българинът ще се изправи срещу испанеца Роберто Баутиста-Агут.

Роберто Баутиста-Агут

Двубоят започна по най-лошия начин за българския тенисист – с пробив. В шестия гейм на първия сет обаче хасковлията върна пробива и изравни за 3:3. Двамата продължиха да взимат геймовете си и така се стигна до тайбрек. В него Григор пак тръгна лошо, изостана с 0:2, но се възползва от грешките на съперника си и изравни при 3:3. Впоследствие се стигна до 5:5. Димитров обаче успя да вземе своето и с 8:6 в тайбрека излезе напред в резултата. През втората част двамата си размениха бързи геймове. Последва много дълга част, при която Григор имаше въможност за пробив, но аржентинецът се спаси благодарение на силния си и добре пласиран сервис. В шестия гейм Дел Потро отново проби българина, а след това затвърди пробива за 2:5. Григор обаче не се предаде и след като в деветия гейм върна пробива, аржентинецът като че ли се предаде. Последва нов пробив в 11-ия гейм, а след това си взе подаването за да затвори мача след 2.02 часа игра. Българинът направи 4 аса, докато съперника му 6.

China Open

Следващият съперник на Димитров – Роберто Баутста Агут надделя над Душан Лайович, като срещата от четвъртфинала е в петък.