Рафаел Надал спечели тенис турнира в Пекин. Световният №1 не остави шансове на Ник Кирьос на финала и го победи с 6:2, 6:1. За Надал това е втора титла в Пекин и общо 75-а в кариерата му. Той спечели надпреварата и през 2005г., а освен това има и два загубени финала от Новак Джокович – 2013, 2015. Левичарят от Манакор демонстрира изключителна игра, като не остави съмнение в превъзходството си над австралиеца. Испанецът си осигури пробиви за 4:6 и 6:2, при какъвто и резултат приключи първият сет.

Ник Кирьос, снимка: sportingnews.com

Във втората част световният №1 беше още по-убедителен и поведе с 5:0. Кирьос взе следващия си сервис гейм, но силите му стигнаха само за толкова и Надал затвори сета с 6:1, а с това и мача.
От началото на сезона това е шести трофей за Надал, като със спечелените точки той ще увеличи преднината си на върха на ранглистата на АТП пред втория Федерер на 2370 точки. Следващата седмица испанецът ще участва в Шанхай, който е един от малкото „Мастърс 1000“ турнири, които не е печелил.