Днес ще стане ясен вторият финалист на Мондиала в Русия. От 21 часа на стадион „Лужники“ в Москва Англия и Хърватия влизат в битка за историята. Британците имат една световна титла – от домашния Мондиал през 1966 година, докато хърватите са с един полуфинал от 1998 година.

Хари Кейн, снимка: BBC

Селекционерът на Англия, Гарет Саутгейт ще започне полуфиналната среща без нито една промяна, спрямо стартовия състав, с който започна четвъртфиналния двубой срещу Швеция. На вратата отново ще застане Джордан Пикфорд, като пред него ще са Хари Макгуайър, Джон Стоунс и Кайл Уолкър. В средата на терена ще започнат Ашли Йънг, Джеси Лингард, Джордан Хендерсън, Деле Али и Киърън Трипиър. В атака ще започнат Хари Кейн и Рахийм Стърлинг. Още една добра новина за Саутгейт е фактът, че Джейми Варди ще е наличен за срещата с Хърватия, след като се е възстановил от контузия на бедрото. Британците елиминираха Колумбия след дузпи на осминафиналите и Швеция с 2:0 на четвъртфиналите.Лука Модрич

Титулярният десен бек на западните ни съседи Шиме Върсалко няма да бъде на разположение на тима за мача с “трите лъва”, поради контузия в коляното. Той беше сменен принудително в 97-ата минута на четвъртфиналната битка с Русия и няма да се възстанови навреме. Селекционерът Златко Далич най-вероятно ще премести героя от продълженията Домагой Вида на десния бек, а ветеранът Ведран Чорлука ще заиграе в центъра на защитата, заедно с Деян Ловрен. Досега в елиминациите хърватите отстраниха след дузпи Испания и домакина Русия, като и сега се надяват Даниел Субашич да ги класира за финала в неделя. Рефер на мача е турчинът Джунейт Чакър.