Националният отбор на България записа трети пореден успех в груповата фаза на новия турнир на УЕФА Лига на нациите. ,,Лъвовете“ обърнаха Кипър с 2:1 на националния стадион ,,Васил Левски“, предава БГНЕС. Пред 10 000 фенове по трибуните домакините бяха фаворити за успеха.

снимка: БГНЕС

В 30-та минута капитанът Ивелин Попов центрира опасно, но гостите се разминаха с допускането на попадение. В края на първата част кипърците дочакаха своя момент и откриха резултата чрез Кастанос в 41-та минута, който отбеляза след асистенция на Авраам.

Възпитаниците на Петър Хубчев започнаха по-добре втората част. В 58-та минута статуквото на терена бе възстановено, след като Страхил Попов подаде от въздуха към Кирил Десподов, който изравни с глава. Десет минути след изравнителния гол изключително активният през второто полувреме Страхил Попов се отчете с втора асистенция, този път към Тодор Неделев, който след чудесен изстрел от воле обърна резултата в полза на българите – 2:1.

До края на мача играчите на Петър Хубчев удържаха преднината си и по този начин са с пълен актив на върха в своята група. В другата среща по-рано Норвегия спечели с минималното 1:0 у дома над Словения. Следващият мач за България е гостуване именно на скандинавците във вторник, докато Словения приема у дома Кипър.