Във втория кръг от турнира Сингъл в Бризбейн най-добрият български тенисист се наложи в два сета над представителя на домакините Джон Милман с 6:3, 6:4.  Срещата продължи час и половина. Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн.

Поставеният под № 2 в схемата Кей Нишикори ще бъде следващият съперник на българския тенисист на турнира в Бризбейн. Японецът победи първото си предизвикателство за сезона Денис Кудла със 7:5, 6:2 за 79 минути игра. Това ще бъде шести двубой между Димитров и Нишикори, който в момента е № 9 в света.тенис

Статистиката е в полза на японеца – 4:1 победи, но единственият успех на българина дойде именно на турнира в Бризбейн. През 2017-та година във финалния двубой Димитров се наложи с 6:2, 2:6, 6:3 и завоюва титлата. За последно двамата играха през миналата година на „Мастърс“ турнира в Рим, а Нишикори се наложи в три сета.