Григор Димитров напусна „Ролан Гарос“ след загуба от Стан Вавринка и отново не успя да се класира за втората седмица в турнира. Българският тенисист си тръгва от Париж след поражение с 6:7 (5), 6:7 (4), 6:7 (8) в третия кръг. В доиграването между двамата битката продължи час и три минути.

Въпреки отпадането Димитров направи един от най-добрите си мачове от началото на годината, срещу играч, който се завръща в добра форма. В срещата той завърши с четири аса и три двойни грешки. Димитров реализира общо 36 уинъра срещу 34 непредизвикани грешки. При Вавринка печелившите удари бяха 57, а грешките – 60.

Бившият №3 успя да вкара и повече първи сервис от съперника си. Вавринка имаше аванс от 2:0 сета, когато двубоят беше прекратен в петък вечерта след 2.06 часа игра. В изиграните два сета Вавринка се наложи с два тайбрека 7:6 (5), 7:6 (4). Третият сет също завърши с дълъг гейм, като двамата тенисисти не успяха да вземат решително предимство срещу съперника си.

снимка: АР

снимка: АР

Вавринка имаше шанс да сервира за мача при само 50 минути след началото на доиграването, но не се възползва. Григор върна пробива и след това излезе напред с 6:5. В крайна сметка се стигна до трети тайбрек, в който Димитров започна отлично.

Българинът поведе с 6:2 и имаше четири сетбола, но Вавринка успя да спечели четири поредни точки. Вторият шанс на Димитров да затвори сета беше при 7:6, но той отново не се справи. Швейцарецът усети това колебание и с 10:8 успя да затвори сета и срещата.

В следващия кръг Вавринка ще играе със Стефанос Циципас, който победи сърбина Филип Крайнович.