На 10-ти юни започва Европейското първенство по футбол. Най-голямото футболно събитие за годината ще продължи в рамките на един месец до 10-ти юли. Това ще бъде 15-тото Европейско първенство по футбол организирано от УЕФА. Франция ще бъде домакин на турнира.

Мачовете ще се проведат на 10 стадиона в 9 града: Бордо, Вилньов д’Аск, Ланс, Лион, Марсилия, Ница, Париж, Сент Етиен и Тулуза. Това е третият път, в който Франция ще е домакин на първенството след първото издание през 1960 г. и финалите от 1984 г.

За първи път в Европейското първенство ще участват 24 отбора, вместо досегашните 16. Домакинът Франция се класира по право, останалите 53 национални отбора участваха в квалификации, които се проведоха от септември 2014 г. до ноември 2015 г. България не успя да се класира за турнира.

Вижте групите на първенството:

maxresdefault

Това е пълната програма за прякото предаване на мачовете по българските телевизии:

10.06.2016
Франция – Румъния 22.00 БНТ1/БНТ HD, „Нова“/“Диема спорт“

11.06.2016
Албания – Швейцария 16.00 БНТ1/БНТ HD
Уeлс – Словакия 19.00 БНТ1/БНТ HD
Англия – Русия 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

12.06.2016
Турция – Хърватия 16.00 БНТ1/БНТ HD, „Нова“/“Диема спорт“
Полша – Сев. Ирландия 19.00 „Нова“/“Диема спорт“
Германия – Украйна 22.00 БНТ1/БНТ HD

13.06.2016
Испания – Чехия 16.00 БНТ1/БНТ HD
Ирландия – Швеция 19.00 БНТ1/БНТ HD
Белгия – Италия 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

14.06.2016
Австрия – Унгария 19.00 „Нова“/“Диема спорт 2“
Португалия – Исландия 22.00 БНТ1/БНТ HD

15.06.2016
Русия – Словакия 16.00 „Нова“/“Диема спорт 2“
Румъния – Швейцария 19.00 „Нова“/“Диема спорт 2“
Франция – Албания 22.00 БНТ1/БНТ HD

16.06.2016
Англия – Уелс 16.00 БНТ1/БНТ HD
Украйна – Сев. Ирландия 19.00 БНТ1/БНТ HD
Германия – Полша 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

17.06.2016
Италия – Швеция 16.00 „Нова“/“Диема спорт“
Чехия – Хърватия 19.00 „Нова“/“Диема спорт 2“
Испания – Турция 22.00 БНТ1/БНТ HD

18.06.2016
Белгия – Ирландия 16.00 „Нова“/“Диема спорт“
Исландия – Унгария 19.00 БНТ1/БНТ HD
Португалия – Австрия 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

19.06.2016
Швейцария – Франция 22.00 БНТ1/БНТ HD
Румъния – Албания 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

20.06.2016
Русия – Уелс 22.00 БНТ1/БНТ HD
Словакия – Англия 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

21.06.2016
Украйна – Полша 19.00 БНТ1/БНТ HD
Сев. Ирландия – Германия 19.00 „Диема“/“Диема спорт 2“
Хърватия – Испания 22.00 БНТ1/БНТ HD
Чехия – Турция 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

22.06.2016
Исландия – Австрия 19.00 БНТ1/БНТ HD
Унгария – Португалия 19.00 „Нова“/“Диема спорт 2“
Италия – Ирландия 22.00 БНТ1/БНТ HD
Швеция – Белгия 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

Елиминационна фаза:

25.06.2016
Първи осминафинал 16.00 БНТ1/БНТ HD
Втори осминафинал 19.00 „Нова“/“Диема спорт 2“
Трети осминафинал 22.00 БНТ1/БНТ HD

26.06.2016
Четвърти осминафинал 16.00 „Нова“/“Диема спорт“
Пети осминафинал 19.00 БНТ1/БНТ HD
Шести осминафинал 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

27.06.2016
Седми осминафинал 19.00 БНТ1/БНТ HD
Осми осминафинал 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

30.06.2016
Първи четвъртфинал 22.00 БНТ1/БНТ HD

01.07.2016
Втори четвъртфинал 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

02.07.2016
Трети четвъртфинал 22.00 БНТ1/БНТ HD

03.07.2016
Четвърти четвъртфинал 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

06.07.2016
Първи полуфинал 22.00 БНТ1/БНТ HD

07.07.2016
Втори полуфинал 22.00 „Нова“/“Диема спорт“

10.07.2016
Финал 22.00 БНТ1/БНТ HD, „Нова“/“Диема спорт“


Share Follow

Leave A Reply