Испанският футболен отбор Севиля надигра единствения английски представител в европейските турнири в момента и стана носител на купата на Лига Европа.

Севиля победи с 3 на 1 Ливърпул и заслужено може да се нарече „Кралят на Лига Европа“. Испанският тим стана първият отбор спечелил титлата три поредни години. Така севилци вече имат общо 5 титли в този турнир (включително и Купата на УЕФА), които бяха спечелени в последните 10 години.

През първото полувреме Ливърпул доминираше. Мърсисайдци откриха резултата с гол на Даниел Стъридж в 35-ата минута с великолепно изпълнение с външен фалц, което намери далечния ъгъл на вратата на Сория. Преди да измине и минута от началото на второто полувреме Кевин Гамейро изравни за Севиля и върна двубоя в изходна позиция. Французинът можеше да вкара втори гол в 59-ата, но не успя да нанесе хубав удар. В 64-ата минута обратът беше пълен след гол на Коке. Пет минути по-късно резултатът стана 3:1 с нов гол на Коке, дошъл след грешка в отбраната на Ливърпул.

С тази титла отборът си осигури място в групите на Шампионска лига през следващия сезон.

Испанската доминация в европейския клубен футбол през 2016 г. ще е пълна, след като във финала на Шампионската лига след седмица ще се изправят мадридските Реал и Атлетико.