Четворната коалиция стана тройна! Слави Трифонов изтегли министрите си от кабинета, а премиерът и вицепремиерът обвиниха партията му в опити за корупция посредством МРРБ и…в недопустимото – отказ Бойко Рашков да оглави КПКОНПИ. И ако аргументите на Петков и Василев за „водораздела“ между ПП и ИТН Ви звучат все едно Лена Бориславова ги е търсила в „Гугъл“, едва ли сте толкова далеч от истината.

БГНЕС

В хода на обясненията си „как се стигна дотук“, Петков разказа за особените обстоятелства, при които министър Гроздан Караджов е заел поста си. По думите на премиера той „бил спуснат в последния момент от някакви незнайни сили“!?! Въпросът е защо Петков като премиер е допуснал в кабинета му някой да бъде „спуснат“ и то от „незнайни сили“??? А най-големият въпрос е как българският народ допусна да му спуснат Кирил Петков…, но на тази тема тепърва предстои да разсъждаваме много години наред…

БГНЕС

По отношение на очевидно неприемливият според ПП отказ Бойко Рашков да оглави КПКОНПИ, въпорсите също са много. На първо място, не стана съвсем ясно с какво точно министър Рашков е толкова подходящ за шеф на КПКОНПИ. Освен ако причината не е, че провалът му като вътрешен министър не налага спешно да му бъде намерено друго занимание… А от нелепата пиар акция на МВР, при която от ведомството обявиха, че престъпността била намаляла, а пък разкриваемостта на престъпленията се е увеличила, не стана ясно в коя реалност живеят представителите на министерсвото…

БГНЕС

Отвъд така представените ни обстоятелства обаче причината за „водораздела“ е само една и тя е съвсем банална. Всъщност Трифонов я назова – „в държавата няма пари“…, а както добре знаем, в политическия живот – парите са кислорода за едно упраление. Управлението е изчерпано. Това е видно както от спешната нужда от актуализация на бюджета, така и от ежеседмичното теглене на външен дълг. И въпреки че решението на Трифонов очевидно изненада Петков и Василев, за гореспоменатите политически субекти драмата изобщо не е толкова голяма. Това правителство и без друго вече беше тръгнало по стъпките на „Тройната коалиция“…

БГНЕС

Без министрите на ИТН се освобождават още министерски кресла за представителите на останалите коалиционни партньори, което единствено ще закрепи управлението, като подсили лоялността на ДБ и БСП, които ще получат още власт. ИТН, от своя страна, взе принципно решение и се разграничи от коалицията, като по този начин спаси политичекото си съществуване поне в още едно Народно събрание.

БГНЕС

Дотук всички са на плюс, проблемът обаче е в Народното събрание. Управлявайки като правителство на малинството новата тройна коалиция ще е оставена единствено на милостта на опозицията при гласуването на законите. Затова Кирил Петков вече се захвана със следизборно купуване на гласове…Проблемът е, че за разлика от парламентарните избори, тук още при първите гласувания ще си проличи кой какво е купил и кой какво е продал…

БГНЕС

Но и това едва ли ще се окаже голям проблем. Просто ще си оправят вратовръзките и ще продължат, защото пари в държавата може да няма, но средствата от ЕС по Плана за възстановяване са на път… Нищо, че у управляващите не тече никаква мозъчна дейсност. Нищо, че държавата е в мозъчна смърт. Те продължават – тройна коалиция, правителство на малцинството, каквото и да е…


Share Follow

Leave A Reply